П`ятниця, 29.03.2024, 12:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Комунальний заклад "Черкаський навчально-реабілітаційний центр "Країна добра Черкаської обласної ради"

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 122
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Виховний захід до Дня космонавтики (Автор: Грицик Л. М.)
[ Викачати з сервера (54.7 Kb) ] 06.11.2015, 21:16

Мета: знайомити учнів з історією святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики, знайомити з льотчиками-космонавтами світу, космічними тілами, планетами; розвивати творчі здібності, мислення, знання про космос, фізичні основи польоту; прививати цікавість до пізнання космічних просторів; вдосконалювати техніку зчитування з губ; активізувати набутий словниковий запас; розширяти кругозір учнів.

Обладнання: відео ролики про космос, відповідна музика, обручі, м’ячі, електронна презентація.

Хід заходу:

12 квітня все людство відмічає Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримне бажання людства до пізнання нових знань.

Великий всесвіт – це безмежне диво.

Прекрасний світ в якому все красиво

Ми полетим сьогодні до зірок,

Нехай сузір’ями слова засяють,

Нехай нам душі наші зігрівають.

Ми полетим сьогодні до зірок.

Отже, ми запрошуємо вас у дивовижну подорож. Подорож до зірок та планет. Але перед тим, як ми вирушимо, пропонуємо вам пригадати, що таке космос.

Перегляд відео про космос.

Що потрібно для того, щоб вирушити у космічну подорож? Космічні кораблі та їх екіпажі. Сьогодні будуть стартувати 2 космічних корабля: «Союз – 1» та «Союз – 2». Запрошуємо екіпажі зайняти свої місця.

Під музику учасники займають свої місця.

Протягом усього польоту за роботою екіпажів буде слідкувати Центр управління польотами (журі).

Ну що ж , полетіли!

Наша перша зупинка – Сонце. Сонце – це велика зірка. Велика палаюча куля з газів водню та гелію. Без сонячного тепла і світла на Землі нічого б не існувало.

Гра «Невагомість»

У космосі немає сили земного тяжіння, тому предмети в космосі часто рухаються хаотично, а космонавти уміють «літати» і часто знаходяться в положенні догори ногами. Це називається невагомість. Нам треба перевірити, чи готові космонавти до невагомості.

Учні мають виконати завдання. Поставити ноги одна перед одною так, щоб п'ята торкалася носка другої ноги, заплющити очі і розставити прямі руки в сторони. Потім за командою ведучого учні мають кожною рукою по черзі торкатися кінчика носа. Хто перший не втримає рівновагу, тобто поставить другу ніжку вбік - той програв. Хто виявився найвитривалішим - той капітан корабля.

Друга зупинка – планети Меркурій. Меркурій – перша планета Сонячної системи. Йому потрібно 88 днів, щоб зробити повний оберт навколо Сонця. Тому рік на Меркурії триває всього два з половиною земних місяців.

Гра «Зарядка»

Кожен ранок космонавта починається з зарядки. Під музику кожна команда по черзі покаже, як її треба виконувати.

Третя зупинка – планета Венера. Венера – друга планета Сонячної системи. На Венері є атмосфера, але кисню вона не містить. Вся планета надто гаряча, розжарена, бо знаходиться дуже близько до Сонця. Венеріанські моря і грунт киплять від високої температури. Венера мало досліджена і ховає багато таємниць . Ми теж пограємо в хованки зі словами.

Команди по черзі називають заховане слово (одне). Якщо одна команда не може назвати слово, це може зробити інша.

Гра «Знайти приховані слова».

Екскаватор – напій. Буксир – дерево і кисломолочний продукт.

Пролісок – зелене насадження. Плід – замерзла вода.

Якір – дитяча хвороба. Коса – кусюча комаха.

Козуб – орган. Баштан – висока споруда.

Отрута – рослина. Корабель – одяг дерева і невільник

Просимо Центр управління польотами (журі) оголосити результати конкурсів.

Четверта зупинка – наша рідна планета Земля. Земля – третя планета Сонячної системи. Єдина поки що планета системи, де можливе біологічне життя. Земний рік триває 365 днів, або дванадцять земних місяців. Земля – чудова, прекрасна домівка людства.

Гра «Художник»

Ми всі любимо нашу планету. Космонавти з космосу бачать її маленькою синьої-зеленою кулею. Нашим учасникам потрібно намалювати з закритими очима нашу Землю такою, яку бачать її космонавти. По 1 учаснику від кожної команди.

П’ята зупинка – планета Марс. Марс названо на честь давньоримського бога війни Марса. Бо ця планета червоного кольору. Марсіанський рік дорівнює 687 земним дням. Або трохи більше двох років. Нещодавно на Марсі виявлено кригу. Тому існує ймовірність того, що там можуть жити найпростіші організми.

Гра «Між відсіками»

Під час польоту космонавтам буває потрібно швидко перейти з одного відсіка корабля в інший. Зараз перевіримо, яка команда зможе це швидше зробити. Один гравець тримає обруч, інші повинні якнайшвидше пройти крізь обруч.

Шоста зупинка – планета Юпітер. Юпітер – найбільша планета Сонячної системи. Вона в 11 разів більша за Землю. Навколо Сонця обертається за 11 земних років.

Гра «Утворити нові слова»

Від слова КОСМОНАВТИКА утворити якнайбільше слів, використовуючи тільки букви, які є в цьому слові. Переможе та команда, яка утворить більше слів за 2 хвилини.

Просимо Центр управління польотами (журі) оголосити результати конкурсів.

Сьома зупинка – планета Сатурн. Сатурн – незвичайна планета. Вона оперезана кільцями, які чудово виглядають з космосу. Товщина кілець до 1км, а ширина перевищує 60000 км. Сатурн – чемпіон по кількості супутників. У Землі супутник один – Місяць, а в Сатурна їх аж 19. Сатуріанський рік становить 29 земних років.

Гра «Вікторина»

Нехай наші екіпажі перепочинуть. Вікторина для вболільників. Найактивніший отримає «Візитку справжнього землянина».

Восьма зупинка – планета Уран. Сьома планета Сонячної системи – Уран. Робить повний оберт навколо Сонця за 84 роки. Названо планету на честь давньогрецького бога неба Урана.

Гра «Поверхня планети».

На підлозі у два ряди розкладаються обручі на відстані 1/2 метра один від одного. Це кратери. Учасникам необхідно по-черзі стрибати із одного обруча в інший. Дострибавши до кінця, бере камінь з Урану (м’ячик) і стрибає назад, передавати естафету наступному. Виграє та команда, гравці якої першими візьмуть по одному м’ячу.

Дев'ята зупинка – планета Нептун. Нептун – восьма планета Сонячної системи. Має ім’я давньоримського бога морів Нептуна. Навколо Сонця обертається за 164 роки.

Гра «Папірець»

У космонавта повинні бути сильні легені. Зараз ми це перевіримо. Потрібно по 2 гравця з кожної команди. Гравці повинні подихом перемістити папірець.

Просимо Центр управління польотами (журі) оголосити результати конкурсів.

Десята зупинка – планета Плутон. Плутон було відкрито у 1930 році. Названо на честь бога лідземного царства. Свій повний оберт навколо сонця вона робить за 248 земних років.

Отже, наша подорож космічними просторами закінчується. І космічні кораблі «Союз – 1» та «Союз – 2» повернулися на Землю цілими та неушкодженими з новими знаннями. Але один з екіпажів кораблів краще виконав всі завдання. Просимо наш Центр управління польотами (журі) оголосити результати космічної подорожі.

Оголошення результатів. Нагородження переможців. Переможці отримують «Візитні картки справжніх землян».

У подарунок всім вам пісня про справжніх космонавтів «Трава у дома».

Ви всі просто молодці! Із вас можуть вийти видатні космонавти. А можливо хтось відкриє нову планету, хтось стане першою людиною, яка висадиться на Марсі! А можливо в когось навіть буде свій будиночок на Місяці, куди він чи вона зможе літати на вихідні як на дачу! Пам'ятайте, все в ваших руках! Не бійтеся фантазувати! З днем Космонавтики вас!

Категорія: Мої файли | Додав: RunnerOK
Переглядів: 1856 | Завантажень: 81 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024