Вівторок, 23.04.2024, 16:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Комунальний заклад "Черкаський навчально-реабілітаційний центр "Країна добра Черкаської обласної ради"

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 122
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Обмін думками «Чи потрібна Україні смертна кара?» (Автор: Грицик Л. М.)
[ Викачати з сервера (69.5 Kb) ] 06.11.2015, 21:33

Мета: формування загальнонавчальних компетентностей: поглиблювати знання учнів права і свободи людини в Україні; ознайомлювати учнів з основними пунктами Кримінального кодексу України, стосовно покарання за вчинення найтяжчих злочинів. формування комунікативних компетентностей: розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; формування загальнокультурних компетентностей: формувати в учнів найвищі людські цінності, любов і повагу до ближнього, гуманізм; формування соціальних компетентностей: формувати вміння планування своєї діяльності з урахуванням інтересів однокласників; коригувати мовлення учнів, розвивати залишки слуху, удосконалювати навички зчитування з губ.

Обладнання та оформлення: таблички для глобального читання мовних одиниць, електронна презентація, відео матеріали.

Хід заходу

Вчитель: Життя… Воно дивовижне, непередбачуване, гірке і солодке, одноманітне і барвисте, часом сумне чи радісне, але дивовижне й цікаве. А найголовніше — дається один раз. Та життя — це справді велике диво! І саме нам випало щастя жити на дивовижній Землі. Тому треба цінувати кожну його хвилину.

Тож сьогодні ми поговоримо про цінність життя. Темою нашої сьогоднішньої розмови буде «Чи потрібна Україні смертна кара?» ( слайд 1)

Перш ніж ми розпочнемо нашу розмову, я пропоную вам передивитися відео.
Перегляд відео матеріалів про Брейвіка, норвезького вбивцю 77 дітей. Розповідь про те, що він був засуджений на 21 рік і зараз відбуває покарання у трикімнатній камері, має кабінет і спортзал. Ще й скаржиться на самотність та не комфортність.
Як ви відноситеся до смертної кари і чому саме так? (відповіді учнів)
Думки сьогодні розділилися, протягом усього існування людства світ у цій проблемі поділений на дві частини: за і проти.

Кожен сам для себе робить цей тяжкий вибір.

Кожна держава на сьогодні має своє кримінальне законодавство, в якому передбачається відповідні міри покарання, включаючи і найтяжчі злочини. 
Перегляд презентації, яка знайомить з історією та видами смертної кари в світі «Смертна кара в світі».
Сме́ртна ка́ра (вища міра покарання) — страта злочинця, чи неугодної владі особи, засудженої на смерть за скоєння особливо тяжких злочинів чи дій, що протирічать державній політиці країни.

10 жовтня європейська громадськість в четвертий раз відзначає Всесвітній день проти смертної кари. Вперше цю дату визначили в 2007 році.

Збережена законодавчо і на практиці (64 країни)

Збережена законодавчо, але не використовується більше 10 років (32 країни)

Скасована за всі злочини за виключенням особливих обставин (11 країн)

Скасована за всі злочини (90 країн)

Види смертної кари: повішення, електричний стілець, обезголовлювання, розстріл, газова камера, смертельна ін’єкція.

Смертна кара в США.
Опитування громадської думки свідчать, що дві третини американців схвалюють такий спосіб покарання злочинців. 
Статистика. З моменту скасування мораторію в 1976 році до 2002 рік у США було страчено 755 людей. До 2008 року це число зросло до 1100 чоловік. У 1999 році в США стратили близько 100 чоловік, в 2001 році - 66 людей, а в 2002-м число страчених збільшилося до 70 чоловік, серед них 33 ув'язнених були страчені в Техасі. У 2003 році було страчено 65 злочинців. У 2008 році були приведені у виконання 37 вироків, а в 2009 році стратили 52 людини. 
Традиційно за кількістю смертних вироків в Америці лідирує штат Техас, він утримує перше місце з моменту скасування в країні мораторію. За статистикою, в Техасі відбуваються дві третини всіх страт у США. Смертна кара в штаті Техас була відновлена в 1982 році і до 2000 року там стратили 227 осіб. До 2003 року у в'язницях штату були приведені у виконання 298 смертних вироків. В 2007-му році - 400. 
Смертна кара в Китаї. 
Китай залишається країною, де відбувається найбільше страт у світі. З 2009 по кінець першої половини 2010 року у Китаї було проведено у виконання близько 5 тисяч смертних вироків. При цьому, як загальна кількість страт у світі за цей час склала 5679. 
Вчитель: Отже на сьогодні велика кількість країн передбачає в своєму законодавстві смертну кару за найтяжчі злочини проти особи.
За ст. 27 Конституції України «Кожна людина має невід'ємне право на життя.» ЯкірНіхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов'язок держави - захищати життя людини. 
Скасовувати чи залишати смертну кару в Україні? Це питання вже тривалий час хвилює не лише найвищих урядовців нашої держави, а й її простих громадян. Одні стверджують, що за найтяжчі злочини, в числі яких і навмисне вбивство, необхідно позбавляти винного життя. Інші заперечують їм, звертаючись до гуманістичних цінностей і європейських традицій. Чи існували подібні проблеми в наших далеких пращурів? Яким чином вони уберігали себе від злочинців, а найголовніше, від найтяжчого суспільного злочину — насильницького зазіхання одного «Божого створіння» на життя іншого? Саме це ми сьогодні і спробуємо з’ясувати.

Перегляд презентації стосовно застосування смертної кари в Україні в різні історичні епохи «Смертна кара в Україні».
"Руська Правда" не передбачала смертної кари. Спроби її запровадження у Київській Русі робилися, але не прижилися. Найвищою, винятковою мірою покарання було вигнання.
Систематичне застосування смертної кари в Україні почалося у Литовський період її історії.
Довгий час у Запорозькій Січі існував наджорстокий спосіб покарання винного, що був відомий ще з далекого середньовіччя. Він полягав у тому, що вбивцю ховали живцем разом з його жертвою. Цей звичай перейшов на центральні землі України у вигляді символічного приковування злочинця на певний час до тіла вбитого чи його труни. Як засвідчують сучасники, це був дуже дієвий метод покарання вбивць. Можна сказати навіть, що він відзначався деякою гуманністю, адже винного в смерті людини не позбавляли життя. 
За часів існування царської Росії, до складу якої входила і Україна, у різні періоди її існування смертна кара то вводилася урядом, то скасовувалася.
Але протягом всього історичного періоду існувала в різних формах покарання. 
Спосіб виконання смертної кари в СРСР був один – розстріл. 
Необхідність скасування смертної кари була викликана прагненням України ввійти в сім'ю європейських народів як повноцінна держава і зобов'язанням України перед Радою Європи. 29 грудня 1999 р .Конституційний Суд України визнав, що норми КК України 1960 р., які припускали можливість застосування смертної кари (розстрілу), суперечать Конституції України, а тому не підлягають застосуванню. Новий Кримінальний кодекс України виключив застосування смертної кари. 4 травня 2002 Україна приєдналася до Протоколу № 13 Європейської конвенції про права людини, що передбачає повне скасування смертної кари за будь-яких обставин мирний і воєнний час.
Вчитель: Останнім часом громадськість нашої держави все частіше порушує питання про внесення змін до кримінального Кодексу України щодо введення смертної кари за вчинення найтяжчих злочинів.

Особливо це проявляється після гучних резонансних злочинів, таких, наприклад, як (демонстрація презентації «Гучні кримінальні справи в Україні»)

Аргументи прихильників смертної кари.

Це знизить рівень злочинності. Це основний аргумент прихильників смертної кари. Вони стверджують що потенційні злочинці боятимуться майбутнього жорстокого покарання і тому сто раз подумають чи йти на здійснення злочину. Як приклад наводять смертні кари за продаж наркотиків чи корупцію у Китаї.

Не потрібно витрачати кошти на довічне утримання. На утримання в’язнів державою витрачаються величезні суми (14 тис. грн. а рік), а на тих хто сидить довічно, платники податків будуть утримувати до кінця їхнього життя.

Аргументи противників смертної кари.

Заповідь «Не вбий». На цій позиції жорстко стоїть Православна та Католицька Церкви. Кожна людина може покаятися, а вбиваючи його, ми забираємо у нього цей шанс. У Біблії є предостатньо випадків коли грішники каялися. Згадайте хоча б митаря Матея чи розбійника що був розіп’ятий по праву руку Ісуса Христа. Розбійник взагалі покаявся перед самою смертю. У християнстві повно випадків, коли святі до навернення жили грішним життя. Ми б могли їх не знати, якщо б їх вбили за злочини.

Можлива помилка. У пресі час від часу публікуються матеріали про невинно засуджених на смертну кару. Через суддівську помилку людина може відповідати за чужі злочини. Таких випадків багато у США. Я вже мовчу про Україну. У нас взагалі можуть заставити признатися у будь-якому злочині. Хтось потім одержить зірочку на пагонах. Згадайте хоча б нашумілу справу невинно засудженого Максима Дмитренка за вбивства пологіївського маніяка Ткача. По цій справі взагалі з десяток людей відсиділи свої строки, так Ігор Рижков, відсидів десять років. Якщо б була смертна кара, то того ж Дмитренка можливо вже б убили. Але кого це болить, це ж не наша дитина, брат чи батько. Можливо ви не знали, але перед тим як арештувати знаменитого Чикатила, радянське правосуддя засудило до смертної кари невинну людину і вирок здійснили.

Смертна кара вигідна диктаторам. Практично усі тоталітарні та диктаторські режими не можуть існувати без існування смертної кари. Можливо тому то так теперішні комуністи хочуть легалізувати смертні вироки. Ностальгія замучила.

Така міра правосуддя не ліквідує злочинність. У тому ж Китаї і далі існує злочинність, хоча й застосовують смертну кару.

Незважаючи на переконання та особисту думку кожної людини, варто пам’ятати, що кожна людина має право на життя і руйнувати його через смертну кару означає руйнувати те, що захищаєш!

Життя людини дуже часто асоціюють з дорогою, і щоб впевнено іти по ній не звернути в бік, на хибну стежку, серце людини повинне бути чистим, добрим, гуманним.

У вас є символічні серця, на яких я пропоную вам написати все, що ви взяли з сьогоднішньої зустрічі, і піти з ним по дорозі життя.

Категорія: Мої файли | Додав: RunnerOK
Переглядів: 859 | Завантажень: 44 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024